24 września 2020 roku około godziny 8:00 rano, na przejeździe kolejowym w Mrozach Wielkich doszło do zderzenia osobowego fiata z drezyną należącą do Ełckiej Kolei Wąskotorowej.

Autem osobowym podróżowała kobieta z dwójką małych dzieci, drezyną trzech pracowników Ełckiej Kolei Wąskotorowej. W tym groźnym zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Drobnych otarć naskórka doznała tylko kierująca osobowym fiatem. Nikt z uczestników zdarzenia nie został przewieziony do szpitala. Działania strażaków z ełckiej komendy to zabezpieczenie miejsca wypadku i kierowanie ruchem drogowym do czasu zabrania drezyny z przejazdu. Kierująca fiatem za zignorowanie znaku STOP i doprowadzenie do zderzenia została pozbawiona prawa jazdy przez policjantów.

Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie obowiązku zatrzymania się przed znakiem STOP. To kolejny wypadek w naszym powiecie na przejeździe kolejowym. Nawet w miejscach tak mało uczęszczanych przez pojazdy szynowe może dojść do niebezpiecznego wypadku.

0190

0170

0180

0200

0160

0150

0140

0130

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło 17 września 2020 roku około godziny 23:00 w Prostkach, na linii kolejowej Ełk – Białystok.

Na miejsce wypadku pierwsi dojechali strażacy z OSP w Prostkach. Zastali samochód osobowy Ford z całkowicie zniszczonym przodem stojący kilka metrów za przejazdem kolejowym. W aucie nie znaleziono żadnej osoby poszkodowanej. Po dojeździe strażaków z KP PSP w Ełku i funkcjonariuszy policji przeszukano teren wokół auta w promieniu około 200 metrów, osób poszkodowanych nie znaleziono. Pociągiem relacji Ełk – Białystok podróżowało kilkunastu pasażerów, którzy nie odnieśli żadnych obrażeń. Autobusem zastępczym zostali przewiezieni do Ełku. Z relacji maszynisty i kierownika pociągu zderzenie z autem było prawie nie odczuwalne. Wyjaśnienie okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia prowadza funkcjonariusze ełckiej Komendy Powiatowej Policji. Działania zakończono po około 80 minutach.

0a010

0a009

0a007

0a008

0a006

0a005

0a004

0a003

0a002

0a001

Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń na drodze doszło w poniedziałkowy (14.09) poranek na DK 16 w okolicach Ełku

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 8:30, w tył naczepy samochodu ciężarowego wjechał bus kurierski. W momencie przyjazdu strażaków kierowcy byli poza pojazdami, niewielkich obrażeń głowy i ogólnych potłuczeń doznał kierowca busa. Do drugiego zdarzenia doszło niecałą godzinę później. W tym zdarzeniu potrzebne było użycie narzędzi hydraulicznych, aby uwolnić stopy poszkodowanego. Do dwóch zdarzeń doszło na drodze krajowej DK 16 Ełk – Augustów, w okolicy miejscowości Sędki. Obu kierowców zabrano do szpitala na obserwację. Utrudnienia w ruchu potrwały kilka godzin, a w momencie prowadzenia działań ratowniczych ruch był całkowicie zablokowany.

Tekst: st. kpt. Jarosław Pieszko

0001

0002

0003

0004

Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło 30 lipca 2020 roku około godziny 17:30 na drodze pomiędzy miejscowościami Wiśniewo Ełckie – Zawady Tworki.

Po dojeździe na miejsce pierwszych strażaków z OSP Wiśniowo Ełckie, okazało się że autem osobowym podróżowała jedna osoba. W momencie dojazdu strażaków z Ełku na miejscu lądował śmigłowiec LPR. W celu wydobycia poszkodowanego, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. W trakcie wyciągania kierowcy na miejsce dojechał lekarz, który stwierdził zgon mężczyzny. Dalsze działania to zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu zakończenia czynności dochodzeniowo-śledczych przez policjantów z Ełku, którzy zajmują się wyjaśnieniem okoliczności tej tragedii.

Tekst: st. kpt. Jarosław Pieszko, zdjęcia: dh Marcin Waszkiewicz

0001

0002

0010

0012

0011

0007

0004

0005

Do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty doszło w poniedziałek (22.06.) około godziny 8:30 na drodze krajowej DK65 w okolicach Prostek.

Informację o wypadku służby ratownicze dostały około godz. 8:30, wynikało z niej iż motocykl po zderzeniu się z autem osobowym wpadł pod nadjeżdżający autobus. Na miejsce zadysponowano strażaków z KP PSP w Ełku i OSP Prostki. Okazało się iż motocyklista uderzył w tył poprzedzającego samochodu osobowego, następnie przewrócił się na przeciwległy pas jezdni i wpadł pod autobus. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zginął na miejscu.

Działania strażaków to zabezpieczenie miejsca wypadku i pomoc Policji w kierowaniu ruchem. Droga zablokowana była przez prawie 4 godziny, ruch został przekierowany na drogi przez pobliskie miejscowości Lipińskie Małe i Ostrykół.

Tekst: st. kpt. Jarosław Pieszko, zdjęcia: Marcin Waszkiewicz.

008

009

003

007

006

004

Do zderzenia osobowego BMW i szynobusu doszło w czwartek (30.04) około godziny 11:20 na drodze wojewódzkiej 667 pomiędzy miejscowościami Nowa Wieś Ełcka i Bajtkowo, gm. Ełk.

Po dojeździe na miejsce strażaków z JRG Ełk i OSP Nowa Wieś Ełcka ustalono, iż autem podróżowały dwie osoby. Jednej z tych osób strażacy udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej, osoba była przytomna z lekkimi obrażeniami twarzy. Pociągiem podróżowało czterech pasażerów i dwie osoby obsługi szynobusu. Z tych pasażerów nikt nie doznał żadnych obrażeń. Działania strażaków oprócz udzielenia niezbędnej pomocy przedmedycznej do czasu przybycia pogotowia ratunkowego polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego auta i kierowaniu ruchem. Droga wojewódzka nr 667 zablokowana była prawie 3 godziny.

002

001